September 25, 2013

Värvide tajumise test.

Ma arvan, et igasuguse stiilitunnetuse ja ka make-up'i tegemisel loeb üsna palju ka see, kuidas inimese värvide tajumine on.
SIIN on üks vahva test, mis võimaldab kindlaks teha, kuidas värvide tajumisega lood on. Kahjuks päris puhta kullana seda võtta ei saa, sest monitorid on erinevad ja väikesed värvierinevused ei pruugi mõnel juhul nii hästi välja paista. Küll aga peaks üleüldine suund näha olema.

Soovitan kõigil testi teha! :)
Ise tegin kaks korda, esimesel korral sain tulemuseks 15, teisel 6. Mõlemad tegin kiiruga ära, sest silme ees oli nii kirju. Ei kujutagi ette, kas pikem süvenemine võiks testi tulemust veel paremaks teha.

5 comments:

 1. Oh, ma ei saa sellest skoorimisest üldse aru. Minu tulemus oli 142.
  Kommentaarid olid, et best score on 0 ja highest 1520? :) Muahahaahaa, et oleks pidanud võimalikult nullilähedane nr olema või?

  ReplyDelete
 2. Seal on kirjas ka, et mida nullilähedasem, seda parem on tulemus. Skoor oleneb sellest, millisesse vanusegruppi kuulud.
  0-99 on n-ö normaaljaotus ja kui sellest hälbid, siis jääd normaaljaotusest välja. Vastavalt siis, kas oled teistest parema värvide tajumisega või halvemaga :)

  ReplyDelete
 3. Korduskatsed ja uus tulemus 52 :) Peaaegu saja punni võrra parem, aga siiski mitte 6 või 15 :)
  Samas me pole kindlasti samas vanuseklassis. Võib-olla see loeb ka midagi :D

  ReplyDelete
 4. Minul oli vist 32, pingutasin ikka ka, et värvid paika saada:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aga see on täitsa hea tulemus mulle tundub. :)

   Delete